W naszej szkole świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania z Gangiem Słodziaków. W wydarzeniu brały udział: klasa I i II przy współpracy z biblioteką szkolną. Panie: Sabina Kubrycz, Alicja Stećko i Alicja Olszowska przeczytały z podziałem na role jedno z opowiadań Gangu Słodziaków. Uczniowie z uwagą słuchali i odpowiadali na zadawane pytania, z zaciekawieniem przyglądali się ilustracjom pokazywanym w trakcie czytania. Następnie kilku chętnych uczniów z klasy II przeczytało na głos wybrany przez siebie fragment książki. Na koniec uczniowie klasy I oficjalnie wpisali się do TAJEMNEJ KSIĘGI WIEDZY. W Polsce Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. Święto ma na celu promocję lektury i głośnego czytania, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku.
|
Dzień Chłopaka – dostaniesz kolego lizaka?
Jak co roku w Publicznym Przedszkolu w Kałkowie obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Święto upłynęło pod znakiem eksperymentów, zabaw, tańców. Chłopcy, żeby uzyskać tytuł „Super Chłopaka” musieli wykonać szereg prób: próbę odwagi, próbę mądrości, próbę zwinności, zajadali z radosną minką plasterki cytrynki. Zabawa w „golenie” okazała się świetnym sprawdzianem precyzji dla dziewczynek, które za pomocą plastikowych patyczków miały „ogolić” swoich kolegów. Zadanie zostało świetnie wykonane, a chłopcy mogli poczuć się przez chwilę, jak ich tatusiowie podczas porannej toalety. Po sprawdzeniu wiedzy z zakresu dobrego zachowania, okazało się, że chłopcy to prawdziwi dżentelmeni, dlatego każdy z nich został specjalnie odznaczony. Dziewczynki zaśpiewały chłopcom 100 lat, złożyły życzenia i wręczyły drobne upominki. Bawiliśmy się wyśmienicie.
W tym roku szkolnym z okazji Dnia Chłopaka klasy dyżurujące przygotowały i przeprowadziły wśród dziewcząt plebiscyt na: Najgrzeczniejszego , Najprzystojniejszego i Najsympatyczniejszego Chłopaka. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Oprócz tego dziewczęta z każdej klasy przygotowały dla chłopców upominki. To był wyjątkowy,wesoły i pełen emocji dzień.
|
Kramik zdrowej żywności Szkoła to doskonałe miejsce na wyrabianie prawidłowych nawyków żywieniowych. Stąd pomysł uczniów na zorganizowanie w świetlicy szkolnej kramików zdrowej żywności. Cały asortyment oparty był na naturalnych owocach i warzywach bez zbędnych dodatków, takich jak sztuczne barwniki czy cukry. Sałatki owocowo- warzywne, koktajle, soki naturalne, musy owocowe znikały błyskawicznie podczas przerw. Zainteresowanie społeczności szkolnej tymi produktami przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów. W przygotowanie kramików zdrowej żywności włączyli się aktywnie nasi rodzice za co im serdecznie dziękujemy.
|
Wzorem lat ubiegłych nasza szkoła włączyła się w akcję „Sprzątanie świata". W dniu 21 września wyznaczeni nauczyciele wraz z uczniami zaopatrzeni w worki i rękawiczki ruszyli sprzątać wyznaczony teren. Celem akcji było budowanie świadomości ekologicznej, nauka selektywnej zbiórki odpadów, kształtowanie nawyków ekologicznych oraz działanie na rzecz ochrony środowiska.
PRZEDSZKOLAKI TEŻ SPRZĄTAŁY ŚWIAT! Kształtowanie postaw proekologicznych jest jednym z ważniejszych celów edukacji przedszkolnej. Tradycyjnie wszystkie grupy przedszkolne rozpoczęły wielkie sprzątanie w pobliżu przedszkola. Coroczna akcja Sprzątania Świata jest świetną okazją,aby uświadomić dzieciom jak wiele dobrego człowiek może zrobić dla środowiska poprzez właściwe zachowanie.
|
OWOCOWY DZIEŃ W KLASIE II
W naszej szkole wyrabianie nawyków zdrowego stylu życia wśród uczniów jest bardzo ważnym zadaniem. We wrześniu uczniowie klasy II przygotowali swoje ulubione sałatki owocowe z owoców przyniesionych z przydomowych ogrodów. Oczywiście zachowana była higiena, porządek i bezpieczeństwo podczas robienia sałatek. Wszystkim smakowało – nawet było mało.
|
Święto kropki w naszej szkole było dla nas przede wszystkim świętem kreatywności, odkrywania talentów i rozbudzania wiary we własne możliwości. Wykonane przez nas prace plastyczno – techniczne, których motywem przewodnim była kropka, zachwycały swoją oryginalnością i pomysłowością wykonania. Tak powstałe kropkowe dzieła ozdobiły korytarze szkolne i drzwi naszych klas. Kolorowe kropki, kółka, groszki znalazły się także na naszych ubraniach. Ten dzień wywołał dużo radości i uśmiechów. W przyszłym roku też kropkujemy! |
Uczniowie klasy I i II biorą udział w akcji ,,Odblaski- dziecko bezpieczne na drodze" organizowanej przez PZU Życie. Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa dzieci na polskich drogach. Uczniowie otrzymali ,,Odblaskowego Niestraszka".Wystarczy przypiąć odblask do plecaka szkolnego lub założyć na rękę. Taka mała rzecz , w pewnych sytuacjach może okazać się bezcenna i uchronić dziecko przed wypadkiem. Przekazując dzieciom odblaski, a rodzicom i nauczycielom materiały edukacyjne, PZU chce zachęcić do działań w celu poprawy bezpieczeństwa najmłodszych. Kampania została objęta honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Film promujący akcję społeczną „Odblaski – dziecko bezpieczne na drodze”dostępny jest tutaj: |
RECYKLING TO SIĘ OPŁACA
12 września 2018r. w naszej szkole odbyła się pogadanka edukacyjna pod hasłem SELEKTYWNA ZBIÓRKA ODPADÓW – JAK WŁAŚCIWIE SEGREGOWAĆ? Była ona ciekawym uzupełnieniem działań naszej szkoły związanych z edukacją środowiskową, wpisała się doskonale w zaplanowaną na ten czas tematykę. Dzięki spotkaniu z panią Joanną Gołdij uczniowie uzmysłowili sobie jak wielkim problemem są odpady – nieodłączny element towarzyszący naszemu życiu. Z całą pewnością większość dzieci uczestniczących w zajęciach zacznie właściwe postrzegać ten fakt i mądrze postępować z surowcami wtórnymi. Mamy też nadzieję, że uczniowie będą dokonywać świadomych wyborów i segregować śmieci. To było bardzo ciekawe i pouczające spotkanie.
|
Spotkanie autorskie z Małgorzatą Żółtaszek
Dnia 10 września 2018 r. Biblioteka Publiczna w Kałkowie zorganizowała w WDK spotkanie autorskie z wrocławską pisarką książek dla dzieci panią Małgorzatą Żółtaszek. Autorka debiutowała książką „Jak Anitce uciekły zabawki, Jacuś zgubił się w sklepie i inne historyjki” oraz „O Mateuszku, który bał się ciemności, Basi, która nie lubiła buziaków i inne historyjki”. Książki autorstwa pani Żółtaszek dotyczą problemów i kłopotów, które bardzo często nurtują małe dzieci Bardzo serdecznie dziękujemy pani Małgorzacie Żółtaszek za spotkanie z naszymi wychowankami, które na pewno zostanie w ich pamięci na długo.i podpowiadają jak sobie z nimi radzić. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas I i II oraz grupa starszaków z przedszkola. Spotkanie przebiegło w znakomitej atmosferze. Było bardzo wesoło, ale też pouczająco. Podczas spotkania dzieci poznały proces powstawania książki oraz wspólnie przedstawiły historię o Anitce, której uciekły zabawki.
|
Inauguracja roku szkolnego 2018/2019 Rozpoczęcie roku szkolnego to ważny dzień w życiu każdego ucznia.3 września 2018r. odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2018/2019. Uroczystość rozpoczęła się, jak co roku, o godzinie 9.00 Mszą Świętą w kościele parafialnym w Kałkowie. Następnie odbył się uroczysty apel. Uczniowie, nauczyciele oraz rodzice licznie wypełnili mury szkoły. Na początku uroczystości Pani Dyrektor mgr Jolanta Potoczak powitała wszystkich w nowym roku szkolnym.Bardzo ważnym momentem inauguracji było pasowanie pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły. Dzieci pod kierunkiem wychowawczyni mgr Teresy Mazan przedstawiły krótki program artystyczny.W tym roku naukę w pierwszej klasie rozpocznie 25 uczniów. Na zakończenie dzieci otrzymały od rodziców małe upominki. Po części oficjalnej uroczystości, uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami. Życzymy wszystkim uczniom wielu sukcesów, wytrwałości, ciekawych doświadczeń oraz radosnych chwil spędzonych w naszej szkole.
|
|
|