Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości
Z życia szkoły i przedszkola...
7 marca gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów teatru krakowskiego ze spektaklem pt., "Przebudzenie wiosny". Dzieci w śmieszny i ciekawy sposób poznały co się dzieje na przedwiośniu w przyrodzie. Przedszkolaki wspólnie z różnymi zwierzętami m.in. wiewiórką robiły porządki. Spektakl bardzo podobał się przedszkolakom jak i również paniom. Aktorzy otrzymali po występie głośne brawa.
DOBRZE CIĘ WIDZIEĆ!
W trosce o nasze bezpieczeństwo w marcu przystąpiliśmy do programu współfinansowanego ze środków Funduszu Sprawiedliwości ph. DOBRZE CIĘ WIDZIEĆ . Każdy uczeń naszej szkoły otrzymał kamizelkę ostrzegawczą oraz plan lekcji z bardzo cennymi odblaskowymi radami drogowymi. Oto jedna z nich:
Kiedy jest ciemno i buro, albo pada deszcz,
odblaski mogą Cię uratować. Z nimi widać Cię z daleka.
Noś odblaski! Włóż kamizelkę!
20 lutego bawiliśmy się na zabawie karnawałowej. Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Na sali zaroiło się od Spidermanów, piratów, rycerzy, policjantów, antyterrorystów, czarodziejów...były wróżki, księżniczki i różne inne stwory i dziwadła. Oczywiście należy wspomnieć o naszejMyszce Mini, która była gościem honorowym naszej zabawy. To właśnie podczas takich imprez spełniają się dziecięce marzenia. Wszyscy bawili się znakomicie, bo humor dopisywał zarówno dzieciom, wychowawcom jak i rodzicom. Przygotowano i przeprowadzono szereg zabaw ruchowo- muzycznych i wiele konkursów umilających dzieciom zabawę. Zwycięzcy konkursów nagradzani byli słodyczami.
Zabawę karnawałową mieli również starsi uczniowie z klas V-VIII, u których również nie zabrakło atrakcji. Wszyscy świetnie się bawili.
Wiedza przyrodnicza kształtowana jest przez całe życie, ale edukacja przyrodnicza od najmłodszych lat. Dlatego też, zorganizowaliśmywyjątkowe spotkanie edukacyjne z myśliwym panem Łukaszem Gołąbkiem. Uczniowie klasy Vb w ramach realizacji projektu Odkrywcy Sekretów Nauki bardzo serdecznie powitali myśliwego, który przeprowadził prelekcję i rozmowę na temat dbania o las i zwierzęta. Pan myśliwy opowiedział dzieciom o swojej pasji, jaką jest myślistwo. Okazało się, że myśliwy to osoba zajmująca się gospodarką łowiecką zgodnie z prawem łowieckim i etyką łowiecką. Wiele osób nie wie czym zajmują się myśliwi, że ich praca nie polega tylko na wykonywaniu polowania, ale również na intensywnych pracach wykonywanych w łowisku a polowania to tylko część jego pracy. W dobie dzisiejszej cywilizacji konieczne jest regulowanie przez człowieka liczebności danego gatunku. Kiedyś taka regulacja była w pewnym sensie naturalna, dzisiaj jest to niemożliwe. Dlatego koła łowieckie, a w szczególności ich członkowie utrzymują populację na ilościowo i co ważne jakościowo na dobrym poziomie. Są wydzielone pastwiska dla zwierzyny leśnej, myśliwi dokarmiają zwierzęta, prowadzą odstrzały selekcyjne zwierząt. Następnie pan Łukasz zaprezentował nam swoje akcesoria łowieckie, które wzbudziły ogromne zainteresowanie dzieci. Wśród nich znalazły się trofea myśliwskie takie jak poroże jelenia, kozła, kły dzika. Zagrał nam również na rogu myśliwskim, a następnie grupa próbowała zagrać, nie było to łatwe. Dużo informacji przekazał nam na temat tropów zwierząt, a to kolejne nasze wyzwanie w ramach projektu. Na koniec spotkania wszyscy otrzymali materiały edukacyjne na temat łowiectwa. Nie obyło się również bez pamiątkowego zdjęcia uwieczniającego miłe i interesujące spotkanie. Dziękujemy za przyjęcie zaproszenia do szkoły i żywe słowo, jakie na pewno w otoczeniu wspaniałych trofeów na długo dzieci zapamiętają, dziękujemy za dzielenie się z nami swoimi doświadczeniami i wiedzą.
Z okazji zbliżającego się Wielkiego Postu, każdy ostatni czwartek karnawału to „Zapusty”. Tłusty Czwartek – tak, jak każe tradycja każdy w ten dzień powinien zjeść pączka. Tak też było w naszym przedszkolu. Gdy nadeszła pora przedszkolaki z wielkim apetytem zajadały się pączkami. Wszystkim życzymy również pysznego dnia!
Na zajęciach w przedszkolu nauczycielki przybliżyły dzieciom sylwetkę wielkiego polskiego kompozytora Fryderyka Chopina. Dzieci obejrzały prezentację dzięki której poznały wiele szczegółów z życia kompozytora. Dowiedziały się o wielkim talencie małego Frycka, który poprzez wielokrotne ćwiczenia oraz wielką wrażliwość stał się wspaniałym wirtuozem. W przedszkolu rozbrzmiewała muzyka poważna. Przedszkolaki wsłuchiwały się w nastrojową muzykę Fryderyka Chopina i odzwierciedlały jej nastrój poprzez improwizację ruchową i plastyczną. Grupa 6-latków ze wzruszeniem recytowała wiersz Czesława Janczarskiego – Żelazowa Wola. Spotkanie z Chopinem było miłym i cennym spotkaniem najmłodszych ze światem kultury muzycznej.
„Mowa nasza, nasz język jest naszym największym skarbem kulturalnym.
Broniąc go, bronimy samej istoty naszej kultury.”
J.Iwaszkiewicz
Otaczający świat jest taki, jakim potrafimy go opisać. Niewątpliwie najczęściej używamy do tego języka ojczystego. Język ojczysty to jednak coś więcej niż tylko możliwość wyrażania osobistych myśli. To przecież także skarbnica naszej kultury i doświadczeń.
Dlatego jako młode pokolenie powinniśmy szczególnie dbać o jego kultywowanie, wyrażające się właśnie przez dbałość o poprawność językową naszych wypowiedzi i tekstów pisanych(także tych krótszych, takich jak e-mail czy sms). Dlatego dnia 21 lutego 2019r. obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto to ma za zadanie przypomnieć wszystkim narodom, jak ważny jest szacunek do języka ojczystego i dbałość o jego przetrwanie.
Od 2004 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej w lutym obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (Safer Internet Day), który odbywa się w ramach programu „Safer Internet”. Ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematu bezpieczeństwa online.
Przez cały miesiąc luty w naszej szkole były realizowane różne przedsięwzięcia związane z Dniem Bezpiecznego Internetu. Propagowaliśmy działania na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.
ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA
W dniu 18 lutego w Publicznym Przedszkolu w Kałkowie w grupie „Kotków” obchodziliśmy nietypowe święto - Święto Kota. Z tej okazji przedszkolaki z grupy średniej zaprosiły maluszki i dzieci z grupy starszaków do wspólnych kocich zabawach. W ramach zabaw dzieci oglądnęły prelekcję dotyczącą m.in.: zasady pielęgnacji i prawidłowego żywienia kotów; zachowania się w sytuacjach nietypowych, czyli jak zachować się w kontakcie ze zwierzęciem nieznanym. Przedszkolaki tańczyły przy kociej muzyce, recytował wiersze i śpiewały piosenki m.in.: lubianą przez wszystkich wychowanków piosenkę My jesteśmy kotki dwa, oglądały przedstawioną wszystkim zgromadzonym inscenizację wiersza Stanisława Jachowicza. –Chory kotek- w wykonaniu nauczycielek. Odbyły się również konkursy m.in.: takie jak: Zwijanie kłębka wełny, Picie mlekasłomką, układanie puzzli z wizerunkiem kota. Dzieci z każdej grupy wykonały różnorodne prace plastyczne nt. Koty, kotki i koteczki.
Dla przedszkolaków był to dzień pełen wrażeń i ciekawych, nowych doświadczeń w miłej, radosnej atmosferze.
Święto zakochanych to doskonała okazja na zorganizowanie wielu atrakcji.W ten uroczy dzień działała w naszej szkole poczta serduszkowa oraz kiermasz zdrowej żywności, w którym dominowały przepyszne ciasteczka w kształcie serc.
To coś co uczniowie naprawdę uwielbiają!!!!
„Dzień Świętego Walentego
To dzień dobry dla każdego!
W tym dniu wszyscy to wyznają,
że chcą kochać i kochają!”
W dniu 14 lutego w naszym przedszkolu odbyły się WALENTYNKI – podczas spotkania dzieci kultywowały tradycje walentynkowe. Dla przedszkolaków Walentynki to okazja do wspólnej zabawy i pokazania jak dobrze i wesoło mogą ze sobą spędzać czas.
9 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pizzy, który oczywiście świętowaliśmy również w naszym przedszkolu. Z tej okazji na przedszkolny obiadek została przygotowana pizza. Był to pyszny dzień w przedszkolu mniam, mniam.
Czas karnawału to wyjątkowa okazja, do tego aby sprawić naszym dzieciakom ogromną radość płynącą z wesołych zabaw, tańców i przebierańców. W tym ważnym dniu wszystkie dzieci przebrane były w ciekawe i różnorodne karnawałowe stroje. Choć na chwilę wszyscy poczuli się jak w baśniowej krainie. Tańcom i pląsom nie było końca.
Jak co roku w karnawale w naszym przedszkolu odbył się oczekiwany przez dzieci Bal karnawałowy. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki, motylki, rycerzy, piratów, pajacyków, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ... nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Po wielkiej prezentacji strojów rozpoczęły się tańce – przy rytmach wesołej muzyki, były one przeplatane zabawami i korowodami. Całą zabawę prowadził dla nas TEATRZYK Z INNEJ BAJKI. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom.
Co roku młodzież szkoły włącza się w obchody "Marszu Śmierci" upamiętniającego tragiczną tułaczkę dziesiątek tysięcy więźniów obozu oświęcimskiego. 19 stycznia zapaliliśmy symboliczny znicz przed pamiątkową tablicą na cmentarzu w Kałkowie, oddając hołd zamordowanym. Należy o tym pamiętać.
Poniżej filmik przypominający wojewódzkie obchody rocznicowe Marszu Śmierci.
Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu
Dnia 24 stycznia po raz kolejny obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Środków Masowego Przekazu. Mass media stały się nieodłączną częścią współczesnego świata. Ich siła, zasięg i wpływ są coraz większe. Przestrzeń naszego życia coraz bardziej wyznaczają elektroniczne media: telewizja, radio, internet, film. Ich znaczenia nie sposób przecenić, choćby z tej przyczyny, że poświęcamy im bardzo dużo czasu. Dzisiejsze media są źródłem wiedzy, rozwoju, źródłem edukacji, ale również stanowią poważne zagrożenia. W związku z tym Dniem – wykonaliśmy gazetkę, a nauczyciele rozmawiali z uczniami o mass mediach i ich roli we współczesnym świecie i roli, jaką media odgrywają w życiu każdego z nas. Uczniowie niemal jednogłośnie stwierdzili, iż nie wyobrażają sobie świata bez Internetu i telefonu.
Konkurs !!!
W związku z obchodami tego święta ogłaszamy konkurs na najciekawszą fotografię wszelkiego rodzaju środków masowego przekazu sprzed lat (radia, telewizorów, gramofonów, komputerów itp.). Najciekawsze zdjęcie zostanie zamieszczone na stronie naszej szkoły oraz nagrodzone;) Do zdjęcia prosimy dołączyć krótką notatkę odnośnie wybranego sprzętu. Fotografię z opisem, opatrzoną imieniem i nazwiskiem oraz klasą do której uczęszczacie, prosimy nadsyłać do wtorku 28 lutego 2019r., na adres:
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w środę 1 marca 2019r. Zapraszamy wszystkich uczniów!
Dzień Babci i Dziadka w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kałkowie, to jedna z najważniejszych uroczystości, która na stałe wpisała się w kalendarz imprez szkolnych. Impreza odbyła się w Wiejskim Domu Kultury, przybyło ponad 200 seniorów. Na uroczystość zaproszono Burmistrza Otmuchowa Jana Woźniaka, radnego Rady Miejskiej w Otmuchowie Aleksandra Pacławskiego, księdza proboszcza Ireneusza Foszczyńskiego. Dyrektor Jolanta Potoczak powitała zaproszonych gości i licznie zgromadzonych Seniorów, którym złożyła najserdeczniejsze życzenia. Miłe słowa w stronę Seniorów skierował również Burmistrz Otmuchowa Jan Woźniak, życząc zdrowia, pogody ducha i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków. Obdarował również każdego seniora słodkim upominkiem. Po okolicznościowym przemówieniu wystąpiły dzieci z przedszkola i szkoły prezentując bogaty program artystyczny, były piękne wiersze, piosenki, tańce , zabawne scenki i koncert utworów granych na flecie. Na koniec uroczystości wystąpił szkolny zespół „ Kolędziołki” pod kierownictwem Grzegorza Węgrzyna i Marii Szandor, prezentując przedstawienie jasełkowe pod tytułem „ Przy szopie”. Był to wspaniały dzień z Tymi, którym należy się szacunek i uznanie za wsparcie, wyrozumiałość, anielską cierpliwość, pełen wzruszeń, serdeczności i radości, który zapewne na długo pozostanie w pamięci zarówno Dziadków jak i wnucząt. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku, o który zadbali rodzice i własnoręcznie wykonanych serduszek z życzeniami. Goście opuszczali salę zadowoleni i pełni zachwytu z występu swoich wnucząt. My jesteśmy im wdzięczni, że każdego roku tak licznie nas odwiedzają. Dyrektor Jolanta Potoczak serdecznie dziękuje za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu uroczystości rodzicom, którzy jak zwykle, stanęli na wysokości zadania oraz wszystkim innym osobom, które włączyły się w organizację tej imprezy. Dziękujemy i zapraszamy za rok !!!
„Razem na Święta” – zapraszamy do włączenia się w przedświąteczny wolontariat
Minister Edukacji Narodowej zachęca wszystkie szkoły, przedszkola i placówki oświatowe do włączenia się w akcję „Razem na Święta”. Okres przedświąteczny to najlepszy czas, aby okazać wsparcie osobom starszym, chorym, samotnym, potrzebującym pomocy z naszych społeczności szkolnych i lokalnych.
Nasza szkoła również włączyła się w tą akcję. Otrzymaliśmy specjalnie przygotowane logo i dołączyliśmy w ten sposób do elitarnego grona szkolnych wolontariuszy!
Zachęcamy do odwiedzania naszej zakładkiRazem na święta,w której znjaduje się między innymi PORADNIK WOLONTARIATU SZKOLENGO dla uczniów oraz PORADNIK DLA NAUCZYCIELI, DYREKTORÓW I RODZICÓW, jak równiez będziemy w niej dokumentować wszelkie nasze charytatywne działania.
„Andrzejki” to stary ludowy zwyczaj. W wigilię św. Andrzeja prześcigano się więc w pomysłach, by z najróżniejszych oznak wyczytać swoją przyszłość. Tradycja wróżb przetrwała do dzisiaj. Obecnie „Andrzejki” są wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji. W naszym przedszkolu, tradycją ubiegłych lat, również w tym roku świętowaliśmy „Andrzejki”. Przedszkole powitało wszystkich przekraczających jego próg, tajemniczym andrzejkowym nastrojem. Tego dnia dowiedzieliśmy się co nas czeka w niedalekiej przyszłości i tej bardziej odległej. Czy wróżby się spełnią – przyszłość pokaże. Dzień magi i czarów z całą pewnością można uznać za bardzo udany. Mamy nadzieję, że dzieci będą go mile wspominać, bowiem bawiliśmy się wszyscy naprawdę wspaniale.
Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów…wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. W naszej szkole dn. 28.11.2018 r. odbyła się długo wyczekiwana zabawa andrzejkowa integrująca społeczność uczniowską, zarówno tę młodszą jak i starszą. Zabawę uświetniły najnowsze przeboje muzyczne. Uczniowie kultywowali tradycje związane z wigilią św. Andrzeja. Piękna wróżka przepowiadała przyszłość. Symbole wiedzy magicznej, świece, lampiony i inne elementy dekoracji dodawały tajemniczości całej scenerii. Uczniowie wraz ze swoimi opiekunami tańczyli i bawili się wspólnie przy dźwiękach skocznej muzyki. Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny andrzejkowy bal. Wszyscy zadowoleni wrócili do domów pełni wiary, że spełni im się to, co wywróżyli sobie tego magicznego wieczoru.
Mój przyjaciel Miś - Dzień Pluszowego Misia 2018 W poniedziałek 26 listopada 2018r. bardzo ważnymi gośćmi w przedszkolu były pluszowe misie przyniesione przez dzieci z domu, bo nasze przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Dzieci poznały historię święta, a później zostały zaproszone do zabawy w Misiowej Krainie u niedźwiedzia brunatnego i polarnego. Były zabawy ruchowe, plastyczne, misiowe tańce, śpiewy, degustacja lipowego miodku i pysznych misiowych ciasteczek. Wiele radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.
Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości w naszej szkole odbyła się wieczornica patriotyczna. Z tej okazji nasi uczniowie przedstawili w montażu słowno- muzycznym drogę Polaków do Niepodległości. Nie zabrakło również naszych przedszkolaków i Poloneza w ich wykonaniu. Na zakończenie zaprezentowali się również laureaci konkursu Pieśni i Prozy Patriotycznej. Na wieczornicę przybyło wielu gości. Frekwencja na uroczystości przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania za co bardzo dziękujemy! Podczas wieczornicy można było również obejrzeć wystawę patriotyczną, która znajduje się w łączniku między halą sportową a szkołą. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem. Kto nie zdążył na wieczornicę ma jeszcze szansę obejrzeć wystawę do 7 grudnia w godzinach pracy szkoły. Gorąco zapraszamy! Dyrekcja Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Kałkowie serdecznie dziękuje wszystkim przybyłym gościom jak również uczniom, nauczycielom, pracownikom i rodzicom, zaangażowanym w organizację Wieczornicy z okazji 100 lecia Niepodegłości Polski.
11 listopada, choć przypada na jesienną porę roku, jest dniem niezwykle radosnym w kalendarzu rocznic naszej Ojczyzny i naszej szkoły. Symbolicznie w tym dniu świętujemy odzyskanie niepodległości przez Polskę. Po 123 latach niewoli naznaczonej walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polek i Polaków – nasz kraj odzyskał upragnioną suwerenność. Rok 2018 wyznacza szczególną, bowiem setną rocznicę Wielkiej Wiktorii narodu polskiego. W podziękowaniu za ofiarę i trud kilku pokoleń naszych rodaków oraz chyląc czoła przed wszystkimi bohaterami tamtych wydarzeń uczniowie, nauczyciele, rodzice Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kałkowie włączyli się w uczczenie tego ważnego jubileuszu całej polskiej wspólnoty. Dnia 16 listopada 2018r. na hali widowiskowo - sportowej Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Kałkowie zorganizowano uroczystość rocznicową, w której udział wzięli:Burmistrz Otmuchowa Jan Woźniak wraz z przedstawicielami Gminy i Urzędu Miejskiego w Otmuchowie, Wicekurator Oświaty w Opolu Artur Zapała, Członek Zarządu Województwa Opolskiego Antoni Konopka, Prezes Wspólnoty Polskiej oraz redaktor Radia Opole Halina Nabrdalik, bryg.w st.spocz. Pan Henryk Wierny, członek Wspólnoty Polskiej Stanisław Wierzgoń, Radni Gminy Otmuchów na czele z Przewodniczącym Stanisławem Zaczykiem, ks. dziekan Eugeniusz Magierowski i ks. proboszcz Ireneusz Foszczyński, dyrektor RCRE w Opolu Stanisław Rożniatowski, kierownik KRUS w Nysie Natalia Wdowikowska, przedstawiciele PUP w Nysie, PZDR, Nadleśnictwa Prudnik, dyrektorzy szkół i przedszkoli, przedstawiciele nauczycielskich związków zawodowych, emerytowani nauczyciele i pracownicy obsługi Zespołu, sołtysi, przewodniczący Rad Sołeckich, Kół Gospodyń Wiejskich, przedstawiciele instytucji działających na rzecz dziecka: PPP, PCK, M-GDK, NZOZ „Sal-Med” przedstawiciele przedsiębiorstw, instytucji, firm i sponsorów współpracujących ze szkołą.
Dzień Wcześniaka w grupie dzieci 6-letnich Pani Asia mama Kubusia spotkała się z dziećmi 6-letnimi w naszym przedszkolu. Rozmawialiśmy na temat Światowego Dnia Wcześniaka, który w Polsce obchodzony jest z inicjatywy Fundacji Wcześniak od 2011roku. „Wcześniaki” są wśród nas. Wielu ludzi nie jest świadomych, jak wiele dzieci przychodzi na świat przedwcześnie, jakie są tego konsekwencje. 17 listopada – co roku - odbywają się różnego rodzaju akcje, które mają na celu pokazanie maluchom i ich rodzicom, że nie są sami. Światowy Dzień Wcześniaka zwraca uwagę na szereg problemów, z jakimi muszą się zmierzyć „mali wojownicy” i ich rodzice. Na całym świecie w tym dniu podświetlane są najbardziej znane budowle i miejsca na kolor fioletowy, który związany jest z Dniem Wcześniaka. Symbolem jest też sznur skarpetek. Dziewięć par normalnych dziecięcych skarpetek i jedna mniejsza fioletowa symbolizuje fakt: że jedno na dziesięcioro dzieci rodzi się przedwcześnie. W tym roku Fundacja Wcześniak zachęcała, aby założyć coś fioletowego lub mieć przy sobie element w tym kolorze, by w ten sposób pokazać swoje wsparcie dla maluchów i ich bliskich. Przedszkolaki solidaryzowały się z przedwcześnie urodzonymi dziećmi i ich rodzicami podbijając z radością fioletowe baloniki i machając fioletowymi odblaskowymi opaskami, które otrzymały od naszego miłego gościa. Dziękujemy bardzo pani Asi za tyle ciekawych, nowych informacji.
Pasowanie na przedszkolaka „Jedzie pociąg z daleka na nikogo nie czeka konduktorze łaskawy zabierz nas do (…)„ Przy słowach tej piosenki, wjechały do sali dnia 08.11.2018r.,najmłodsze dzieci (grupa 3-4latków), gdzie odbyło się uroczyste „Pasowanie na Przedszkolaka”. Był to szczególny dzień dla dzieci, które we wrześniu po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola, oraz ich pierwszy publiczny występ przed licznie zgromadzoną publicznością. Dzieci z grupy „Muchomorki” zaprezentowały swoje umiejętności, które zdobyły podczas krótkiego pobytu w przedszkolu. Razem ze swoimi kolegami i koleżankami z grupy śpiewały piosenki, recytowały wierszyki. Następnie Maluszki złożyły uroczystą przysięgę – obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać swoich pań i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Na zakończenie Pani dyrektor mgr Jolanta Potoczak za pomocą zaczarowanego ołówka uroczyście pasowała każde dziecko na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia dzieci otrzymały Dyplomy Przedszkolaka oraz ,,rogi obfitości’’ przygotowane przez rodziców. Po części artystycznej, wszyscy goście zostali zaproszeni na tort i słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Gratulujemy przedszkolakom i życzymy wielu sukcesów i samych radosnych chwil spędzonych w przedszkolu!
W odpowiedzi na rosnącą troskę o bogatą i zbilansowaną dietę przeznaczoną dla uczniów klasa IV w ramach pełnienia dyżuru szkolengo przygotowała we współpracy z rodzicami kolorowe i bardzo zdrowe potrawy. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem. Uczniowie mogli tego dnia skosztować m.in. owocowe koktajle, sałatki oraz różne inne pyszności. Wszystkim rodzicom, którzy przyczynili się do organizacji tej prozdrowotnej akcji serdecznie dziękujemy.
Jak zrobić sok owocowy? Pod takim hasłem 30.10. uczniowie kl. I pracowali na zajęciach edukacji wczesnoszkolnej. Odpowiednio ubrani i zaopatrzeni we wskazane materiały z wielkim zapałem przystąpili do wykonania soku marchewkowo - jabłkowego. Było dużo pracy i sprzątania, ale wysiłek dzieci został nagrodzony pysznym i odżywczym napojem owocowo-warzywnym.
Czytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację. Uczniowie klasy I i II biorą udział w AKCJI GANGU SŁODZIAKÓW z elementami tekstów). Poniżej przedstawiamy prace konkursowe naszych uczniów, które zostały wysłane. Czekamy na rozstrzygnięcie konkursu :)organizowanej przez sieć sklepów BIEDRONKA. W czasie trwania akcji nauczyciele prowadzili zajęcia, które miały na celu zachęcić dzieci do czytania, przeprowadzono w naszej szkole OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA,a zwieńczeniem całej akcji jest udział w konkursie plastycznym pod tytułem: ,,Dalsze przygody Gangu Słodziaków". Zadaniem klasy pierwszej było narysować swoja historię, a klasy drugiej stworzyć komiksy (rysunki