Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Naszą witrynę przegląda teraz 24 gości
Z życia szkoły i przedszkola...
Jedz codziennie jedno jabłko i lekarza widuj rzadko.
Dnia 20 października obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Jabłka. Świętowanie tego dnia miało na celu promowanie zdrowego odżywiania się oraz zachęcanie do codziennego spożywania jabłek. Jabłko jest jednym z najpopularniejszych owoców na świecie. Święto ma na celu popularyzowanie zalet tego owocu, a jest ich wiele. W jabłku znajdziemy witaminy z grupy B, witaminy A, E i K, antyoksydanty, a także minerały m.in.: potas, magnez, cynk, miedź i fosfor. Jeden owoc zaspokaja 20% dziennego zapotrzebowania na witaminę C, więc wzmacnia odporność. Jabłko zawiera substancje, które mogą usprawnić zapamiętywanie i proces uczenia się. Wszystkie podejmowane przez uczniów działania typu: prace plastyczne, plakaty, rymowanki ukazywały walory zdrowotne jabłek i zachęcały do codziennego spożycia tych owoców.
W czwartek 19.10.2023r. uczniowie klas starszych: IV-VI wybrali się na wycieczkę do Stacji Uzdatniania wody - Akwa sp.z o.o. do Siestrzechowic. Podczas wizyty dowiedzieli się jak wygląda proces oczyszczania wody, która w efekcie końcowym trafia do naszych domów. Ponadto obejrzeli interesujące filmy, a także brali udział w rozwiązywaniu zagadek dotyczących ratowania Ziemi. Dziękujemy za zaproszenie firmie Wodociągi i Kanalizacja ,,AKWA '' Sp zo.o. w Nysie.
W dniu 18 października 2023 r. grupa aktywnych członków Szkolnego Koła PCK odbyła wycieczkę turystyczno - krajoznawczą po Ziemi Kłodzkiej. Organizatorem wycieczki był Zarząd Oddziału Rejonowego PCK w Otmuchowie. Uczestnikom zapewniono bogaty i atrakcyjny program, dzięki któremu mogli poznać walory krajobrazowe, turystyczne i przyrodnicze Dolnego Śląska.
Uczniowie zwiedzanie rozpoczęli od neogotyckiego zamku Hohenzollernów w Kamieńcu Ząbkowickim. Godny podziwu pod względem rozmachu romantyczny zamek powstał z inicjatywy księżnej niderlandzkiej Marianny Luisy Orańskiej. Ta potężna rezydencja łączy w sobie funkcje średniowiecznej warowni z romantycznym pałacem otoczonym przepięknymi tarasami i rozległymi ogrodami. Następną ciekawostką turystyczną Dolnego Śląska, którą uczniowie mieli okazję zwiedzić była średniowieczna krzywa wieża w Ząbkowicach Śląskich, nazywana „śląską Pizą”.
Wycieczka była udana, pogoda dopisała, program został zrealizowany, a zaplanowane cele osiągnięte. Jednym z nich było wyrabianie nawyków prawidłowego spędzania czasu wolnego poprzez ruch, aktywny wypoczynek, sport i rekreację.
17 października 2023r. przedszkolaki – Misie i Motylki uczestniczyły w przedstawieniu teatralnym Narodowego Teatru Edukacji we Wrocławiu pt. Piotruś Pan.
Piotruś Pan to chłopiec, który pragnie być wiecznie młodym. Jest wesoły i szalony. Mieszka w Nibylandii, gdzie ma swoich wiernych kompanów, czyli inne zaginione dzieci. Ma swoją przyjaciółkę, Dzwoneczka, która towarzyszy mu we wszystkich jego niezwykłych przygodach.
Dzięki Piotrusiowi dzieci odbyły rozśpiewaną, roztańczoną podróż do Nibylandii , w której czas przemija beztrosko, a życie jest nieustającą przygodą. Czy da się przeżyć prawdziwe życie w ten oto sposób?
„Święty Jan Paweł II. Cywilizacja życia” – XXIII Dzień Papieski
Tak długo żyje człowiek dopóki trwa pamięć o nim!
Już 18 lat dzieli nas od przejścia do Domu Ojca Jana Pawła II – największego z Polaków współczesnego świata. To bardzo wiele szczególnie dla młodego człowieka. Na szczęście pamięć o Jego osobie i dziele Jego życia kultywowana jest przez kolejne pokolenia. Tak również dzieje się w naszej szkole.
INSTRUKCJA LOGOWANIA DO E-DZIENNIKA
DLA RODZICÓW
Drogi Rodzicu otrzymałeś dostęp do e-dziennika VULCAN.
2. Kliknij przycisk ZAŁÓŻ KONTO, a następnie wpisz adres e-mail, który podałeś wychowawcy.
3. Zaznacz opcję NIE JESTEM ROBOTEM i kliknij przycisk WYŚLIJ WIADOMOŚĆ.
4. Sprawdź skrzynkę swojej poczty elektronicznej. Przeczytaj wiadomość i kliknij link podany w treści, aby nadać własne hasło.
5. Wprowadź nowe hasło, którym będziesz się posługiwać, zaznacz opcję NIE JESTEM ROBOTEM i kliknij USTAW NOWE HASŁO.
6. Od tego momentu możesz logować się do systemu korzystając z adresu e-mail i ustalonego przez siebie hasła.
7. Przeglądaj informacje o swoim dziecku otwierając poszczególne zakładki. Informacje na temat poruszania się w programie znajdziesz w zakładce POMOC.
Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej jest okazją do wyrażenia wdzięczności za wysiłek i wielkie serce wkładane w pracę z uczniami. W tym dniu pamiętamy o wszystkich pracownikach szkoły. I właśnie z tej okazji 13 października 2023 roku cała społeczność szkolna spotkała się na uroczystym apelu przygotowanym przez uczniów z klasy VI. Apel rozpoczął się od przemówienia Pani Dyrektor Jolanty Potoczak , która mówiła o trudnej, ale jakże pięknej profesji nauczyciela. Ponadto, podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w dalszej pracy.
Uczniowie klasy VI pod kierunkiem wychowawcy klasy Pani Bogusławy Jurek, przygotowali występ artystyczny, który uświetnił ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Uczniowie wyrazili w ten sposób podziękowanie za gorące serce, pomocną dłoń oraz opiekę na niezwykle trudnej drodze do zdobywania wiedzy. Uroczystość przebiegała w miłej i radosnej atmosferze.
Dziękujemy Rodzicom i Uczniom za pamięć i życzenia, które napływały do nas w tym szczególnym dniu.
Dyrekcja i Grono pedagogiczne
O tym jak ważną rolę w naszym życiu pełnią drzewa nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Drzewa oczyszczają powietrze, którym oddychamy, filtrują wodę, którą pijemy, kształtują klimat, produkują tlen. Lasy są domem dla zwierząt, które znajdują tam dogodne warunki życia, pokarm i schronienie. Drzewa mają ważne znaczenie dla naszego zdrowia i dobrej jakości życia. O tym jak cenne może być drzewo, przekonał się każdy, kto skrył się przed skwarem w jego cieniu w upalny dzień.
Walor ten dostrzegł i docenił Jan Kochanowski, nasz czołowy poeta epoki renesansu, w fraszce Na lipę. Fraszka ta jest pochwałą pięknego drzewa, w cieniu którego miło jest odpoczywać w gorące dni: Gościu, siądź pod mym liściem, a odpoczni sobie! Nie dójdzie cię tu słońce, przyrzekam ja tobie, Choć się nawysszej wzbije, a proste promienie Ściągną pod swoje drzewa rozstrzelane cienie.
Obchody Dnia Drzewa w naszej szkole przyjęły wiele różnych form mających na celu edukację, inspirację i zachęcenie do podejmowania konkretnych działań na rzecz ochrony środowiska w codziennym życiu. Uczniowie klas starszych wykonywali plakaty na temat znaczenia drzew dla człowieka i środowiska. Natomiast klasy młodsze wykonywały prace plastyczne ukazujące drzewa w szatach czterech pór roku. Dzień ten uświadomił uczniom, że o drzewa i lasy trzeba dbać, ponieważ są niezbędne do trwania życia na Ziemi.
5 października 2023 w naszej szkoły świętowaliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Uczniowie, ci mali i ci duzi, w tym dniu wykazywali się sprawnościami: intelektualnymi oraz sportowymi. Nie zabrakło świetnej zabawy na świeżym powietrzu, gdzie wspólnie odkrywaliśmy ciekawostki o krajach Europejskich. Toczyły się rozgrywki sportowe oraz zabawy językowe. Uczniowie na koniec uwiecznili swoje twarze, w wykonanej przez nich foto-budce- śmiechu było co niemiara J
Święto było doskonałą okazją do zabawy i do utrwalenia wiedzy o kulturze i obyczajach w krajach europejskich. Czekamy na kolejny …
Światowy Dzień Dobroci Dla Zwierząt obchodzony jest corocznie 4 października, w dniu w którym Kościół wspomina św. Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt, ekologów i ekologii. Uczniowie klasy VI z miłości do zwierząt zorganizowali, zbiórkę karmy, koców i niezbędnych akcesoriów dla podopiecznych Schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt w Konradowej. Celem, który przyświecał akcji, było kształtowanie właściwych postaw wobec potrzebujących zwierząt, niesienie im bezinteresownej pomocy oraz uwrażliwianie na ich los. Cieszymy się, że tak wielu uczniów odpowiedziało na nasz apel i wzięło udział w akcji. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, wychowawcom, rodzicom i innym osobom dobrej woli, których ofiarność i zaangażowanie przełożyły się na wspólny sukces. Kochani to dzięki Waszej pomocy zwierzętom łatwiej będzie przetrwać tak ciężki dla nich okres, jakim jest zima.
2 października obchodziliśmy w szkole Europejski Dzień Ptaków. Mroźna i śnieżna zima to czas, w którym nasi skrzydlaci przyjaciele, aby przetrwać, potrzebują pomocy. Uczniowie w tym dniu dowiedzieli się w jaki sposób należy pomagać ptakom, żeby nie zrobić im krzywdy, ,jakie pożywienie jest dla nich odpowiednie. Mamy nadzieję, że zdobytą wiedzę wykorzystają w praktyce.
WARSZTATY DLA RODZICÓW I UCZNIÓW
Bezpieczeństwo w kontaktach z rodzicami, rodzeństwem, nauczycielami czy innymi osobami dorosłymi sprawia, że maleje liczba napięć i konfliktów. Dziecko otoczone miłością i zainteresowaniem ma znacznie mniej powodów do agresji i wrogości. Najlepszym sposobem przygotowania się do radzenia sobie ze zjawiskami agresji i przemocy mogą być warsztaty profilaktyczne, które odbyły w naszej szkole 5 października 2023r.właśnie na temat przemocy i agresji wśród dzieci i młodzieży. Spotkanie rozpoczęła Pani dyrektor Jolanta Potoczak, a następnie prowadzone było przez wychowawcę Panią Alicję Stećko, pedagoga specjalnego Panią Annę Punicką oraz młodszą aspirant Justynę Czarnopolską- funkcjonariusza Komisariatu Policji w Otmuchowie. W spotkaniu uczestniczył również nauczyciel wspomagający Pani Dominika Toś- Lipska oraz psycholog Pani Emilia Potoniec. Dziękujemy rodzicom i uczniom za udział w spotkaniu.
W piątek 29 na 30 września, uczniowie klas IV i V wraz z wychowawczyniami postanowili spędzić noc w szkole. Wspólne nocowanie rozpoczęli od podchodów, które były pełne niespodzianek i ciekawych zadań. Zadaniem uczniów było znalezienie na terenie szkoły ukrytych kopert i wykonanie przygotowanych zadań. Potem odbyły się rozgrywki sportowe na Orliku. Po wyczerpującym meczu był czas na kolację, czyli pyszne kiełbaski, pieczone na ognisku. W klimacie ogniska były świetne zabawy i tańce integrujące grupy. Kolejną atrakcją była dyskoteka na powietrzu.
Po zabawie przyszedł czas na wieczór filmowy i…nocne gofry, przygotowane przez rodziców. Smakowały obłędnie!
Uczniowie mieli również okazję spędzić czas w bibliotece, wygodnie sobie usiąść lub położyć się na materacach i posłuchać ciekawych audiobooków czy słuchowisk, a niektórzy samodzielnie czytali swoją ulubioną książkę.
Piątkowa noc w naszej szkole była przepełniona wrażeniami i dobrą zabawą. Z pewnością wszyscy zapamiętamy ją na długo!
Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat
- Światowy Dzień Uśmiechu w przedszkolu
SUKCES SZKOLNEGO KOŁA PCK
Dnia 18.09.2023 r. w Miejsko- Gminnym Domu Kultury w Otmuchowie odbyło się zebranie opiekunów Szkolnych Kół PCK.
Sprawozdanie z działalności Szkolnych Kół PCK za rok szkolny 2022/2023 przedstawiła Prezes Oddziału Rejonowego PCK Pani Teresa Stopyra. Przypomniała, iż na terenie OR PCK w Otmuchowie działało 14 kół: 12 w szkołach podstawowych i 2 w szkołach ponadpodstawowych zlokalizowanych na terenie 3 gmin: Kamiennik, Otmuchów i Paczków. Dokonała podsumowania działalności tychże kół za ubiegły rok szkolny. Nasze Szkolne Koło PCK uplasowało na pierwszej pozycji
Podsumowano również akcję PCK Gorączka Złota w tym roku zebrano 393 kg groszówek na kwotę 4258,70 zł. W akcji brało udział 14 szkół i 2 przedszkola. II miejscezdobyła Szkoła Podstawowa w Kałkowie.
Opiekunka SK PCK serdecznie dziękuje uczniom za udział w konkursach wiedzy, plastycznych, kampaniach, akcjach, kwestach, Pani Dyrektor i nauczycielom za zaangażowanie na rzecz czerwonokrzyskich działań oraz Rodzicom, którzy zawsze nas wspierają i mają otwarte serca na potrzeby innych.
POLICJANtka UCZYła DZIECI ZASAD UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY
Młodszy aspirant Justyna Czarnopolska z Komisariatu Policji w Otmuchowie odwiedziła również uczniów naszej szkoły, a dokładnie klasy I-III by zaprezentować im zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i porozmawiać o bezpieczeństwie na drodze. Mundurowa przedstawiła algorytm postępowania w przypadku zaistnienia zdarzenia z udziałem nieprzytomnej osoby i pokazała jak powinien przebiegać proces resuscytacji. Dzieci miały okazję samodzielnie przećwiczyć udzielanie pierwszej pomocy i dowiedzieć się jak należy postępować w przypadku zaistnienia zdarzenia z udziałem nieprzytomnej osoby. Tego rodzaju spotkania policjantów z dziećmi mają na celu zapewnienie ich bezpieczeństwa na drodze, oswojenie z tematem pierwszej pomocy i przy okazji rozwijanie u najmłodszych poczucia obowiązku niesienia pomocy innym.
Bezpieczny przedszkolak
w domu,
w przedszkolu,
na ulicy
Edukacja i profilaktyka to jedno z zadań wykonywanych przez policjantów. Przedszkolaków w Kałkowie odwiedziła pani dzielnicowa - młodszy aspirant Justyna Czarnopolska z Komisariatu Policji w Otmuchowie. Przedstawiła dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa: jak prawidłowo i bezpiecznie zachowywać się na drodze, w domu i podczas zabawy, kiedy i jak wezwać policję na pomoc, co zrobić, gdy nagle inna osoba starci przytomność. Była pogadanka, quiz oraz ćwiczenia z wykorzystaniem fantomów. Jak pokazały ćwiczenia przeprowadzone przez panią Justynkę - przedszkolaki bez problemu potrafiły nawzajem układać się w pozycji bezpiecznej. Umiejętności praktyczne są bardzo ważne, bo przecież mogą być wykorzystane w przypadku, gdy inny rówieśnik lub dorosły będzie potrzebował nagle pomocy. Dla przedszkolaków spotkanie z Policją jest dużą atrakcją. Dzieci są bardziej świadome własnego bezpieczeństwa i bywa, że to właśnie one wskazują dorosłym, którzy są świadkami zdarzenia, jak należy właściwie postępować. Takie spotkania przekazują określoną wiedzę i umiejętności oraz budują wśród najmłodszych wizerunek policjanta, jako osoby, do której zawsze można zwrócić się z prośbą o pomoc. Wielu naszych przedszkolaków już zadeklarowało, że jak dorosną zostaną policjantami.
Chłopak na medal
Z okazji Dnia Chłopaka w naszej szkole dziewczynki przygotowały dla swoich kolegów w klasach drobne upominki. W ten sposób chciały podkreślić jak ważni są koledzy w każdej klasie. Na szkolnej gazetce ph. Czego życzymy chłopakom? pojawiły się życzenia o takiej treści:
Wszystkim chłopcom tym młodszym i tym starszym, życzymy wszystkiego najlepszego, humoru radosnego, uśmiechu pogodnego, aby codziennie spotykało Was coś magicznego.
W tym szczególnym dniu dziewczęta w głosowaniu wybrały Chłopaka na medal!. W kategorii klas 1-3 zwyciężył Adam Oleksy - uczeń klasy 3, a w kategorii 4-7 zwyciężył Olaf Majerski - uczeń klasy VI. Gratulujemy!. Obchody „DNIA CHŁOPAKA” minęły w sympatycznej i miłej atmosferze.
KOLEGO , KOLEŻANKO ZAWSZE
UDZIELAJ PIERWSZEJ POMOCY
Co to jest pierwsza pomoc? Kto i kiedy udziela pierwszej pomocy? Na te i jeszcze inne pytania można było uzyskać odpowiedź podczas kolejnych warsztatów dla przedszkolaków i uczniów naszej placówki. Przeprowadziła je pani Dominika Toś-Lipska. Każdy z nas jest zobowiązany do udzielenia pierwszej pomocy. Jesteśmy odpowiedzialni za siebie nawzajem. W przypadku zagrożenia życia lub zdrowia człowieka nie możemy go zostawić. Celem szkolenia było utrwalenie wiedzy i umiejętności udzielania pierwszej pomocy oraz postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Szkolenie było dostosowane do potrzeb uczniów, prowadząca w sposób profesjonalny przekazała swoją wiedzę oraz praktykę. Uczestnicy odbyli bardzo ważną lekcję, podczas której wykazali się sporymi umiejętnościami. Jesteśmy pewni, że zdobyte umiejętności zapamiętają na długo, a w sytuacji, gdy będą potrzebne dobrze je wykorzystają. ZAPAMIĘTAJ!!! Zagrożone jest czyjeś życie lub zdrowie? Zadzwoń po pomoc:
999 – NUMER ALARMOWY POGOTOWIA RATUNKOWEGO
112 – jednolity numer alarmowy, który obowiązuje w całej Unii Europejskiej
998 – STRAŻ POŻARNA
997 – POLICJA
Połączenia z numerami alarmowymi są bezpłatne – nie zapłacisz za tę rozmowę bez względu na długość jej trwania.
Wraz z początkiem roku szkolnego 2023/2024 uczniowie naszej szkoły rozpoczęli działania związane z promocją czytelnictwa. Narodowe Czytanie było doskonałą okazją, aby uczniowie docenili wartość czytania. W tym roku Para Prezydencka czytała fragmenty „Nad Niemnem” oraz zachęcała do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. W naszej szkole zorganizowaliśmy akcję Kramik Mądrej Sowy. W ramach akcji Pani dyrektor wraz uczennicami Mają Kazimierską i Jagodą Nosal odwiedziły przedszkolaków i zaprezentowały utwory polskich poetów. Były też pytania, zabawy i oczywiście nagrody. W dniu świętowania Narodowego Czytania uczniowie założyli stroje ulubionych bohaterów. Do akcji włączyła się również świetlica. Podczas zajęć świetlicowych dzieci wykonały prace plastyczne, ukazujące piękne sowy, nadały im imiona, a następnie słuchały opowiadań o krajobrazach Polski, czytanych przez nauczyciela. Spotkamy się na następnym, XIII Narodowym Czytaniu, już za rok.
Dnia 22.09.2023r. w naszej szkole
miały miejsce następujące wydarzenia:
Jak co roku klasy I-III pożegnały lato wznosząc jak najwyżej swoje latawce. Latawiec symbolizuje nadzieję, nowe spojrzenie na świat. I z takim optymizmem weszliśmy w kolejną porę roku- JESIEŃ.
Oto krótka fotorelacja z tych wydarzeń:
Przedszkolaki - akcja Sprzątanie świata
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
20 września 2023 r. w Publicznym Przedszkolu w Kałkowie świętowaliśmy Dzień Przedszkolaka. W tym dniu zakończył się okres adaptacji najmłodszych pociech do warunków przedszkolnych i nadszedł czas, by oficjalnie przyjąć nowe dzieci do grona przedszkolaków. Odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka i uroczyste nadanie nazwy Elfiki - grupie maluszków.
Następnie dzieci z grup 6-5-4-3- latków uczestniczyły we wspólnych zabawach: tańczyły i śpiewały piosenki, uczestniczyły w zabawach ruchowych w ogrodzie przedszkolnym. Czerpały radość z bycia razem. Nie zabrakło uśmiechu i radości oraz słodkiego poczęstunku. Jak co roku nie zabrakło również pamiątkowych zdjęć oraz odśpiewanie hymnu przedszkolaka.
Święto to zostało ustanowione, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci.
We wtorek 19.09.2023r. uczniowie klas I-III wybrali się na warsztaty edukacyjne ph.Woda dla bioróżnorodności, bioróżnorodność dla wody organizowane przez Stację Uzdatniania wody - Akwa sp.z o.o. Siestrzechowice.
Uczniowie dowiedzieli się jak wygląda proces oczyszczania wody, która w efekcie końcowym trafia do naszych kranów. Podczas warsztatów mieli okazję obejrzeć edukacyjny film o Wodzie i Przyrodzie w kinie 4D, zwiedzić Stację Uzdatniania Wody oraz zapoznać się z procesem technologicznym na makiecie SUW-u. Brali również udział w zajęcia w mini – laboratorium. Była to dla nas niesamowita przygoda!
Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzony jest na całym świecie15 września jako święto
KREATYWNOŚCI,TALENTU,ODWAGI W POKONYWANIU TRUDNOŚCI,UMACNIANIA WIARY WE WŁASNE SIŁY.
Wszystko zaczęło się od historia małej bohaterki Vashtiz z opowiadania Petera H. Reynoldsa, pt. „Kropka”. Historia Vashtiz do obejrzenia tutaj
W naszej szkole obchodziliśmy Dzień Kropki. Było twórczo, radośnie, ciekawie. Ale najważniejsze rzeczy, na które zwróciły uwagę dzieci to, że :
WSZYSCY JESTEŚMY WAŻNI,
RÓŻNIMY SIĘ OD SIEBIE, ALE TO JEST DOBRE,
NIE BĘDZIEMY MARTWIĆ SIĘ NIEPOWODZENIAMI,
I NAJWAŻNIEJSZE:
BĘDZIEMY SIĘ WSPIERAĆ, BO WTEDY ZAWSZE DAMY RADĘ ZE WSZYSTKIM!
Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024.
Pasowanie na ucznia klasy pierwszej.
4 września 2023r. rozpoczęliśmy oficjalnie NOWY ROK SZKOLNY. Wraz z nim odbyła się w naszej szkole uroczystość Pasowania Na Ucznia. W tym dniu dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów naszej szkoły. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez panią Dyrektor. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy. Wszystkim uczniom życzymy wielu sukcesów, wytrwałości w realizacji celów oraz powodzenia w zdobywaniu wiedzy i nowych umiejętności!
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się w poniedziałek 04.09.2023r.
Msza św. w kościele NMP w Kałkowie o godz. 8.00
Po mszy o godz. 9.00 apel z okazji rozpoczęcia roku szkolnego na hali sportowej.
Po zakończeniu uroczystości uczniowie spotykają się z wychowawcami w klasach.
Tego dnia gimbus w godzinach porannych kursuje tak jak w ciągu roku szkolnego, a powrót planowany jest ok. godz. 11.